środa, 24 kwietnia 2013

Kolejne awanse

Dzisiaj (24.04) Polski Związek Badmintona opublikował listę juniorów młodszych awansujących, bez eliminacji, do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Piotrkowie Trybunalskim.
    Miło nam poinformować, że zawodnicy UKS KIKO Zamość uzyskali kolejne awanse do finałów MP:
 - w grze pojedynczej oraz podwójnej (z Bartkiem Piekarzem) chłopców awans uzyskał Paweł Lepianka
- w grze podwójnej dziewcząt na czwartym miejscu w rankingu uplasowały się Dominika Gujska i Kinga Palonka i też nie muszą się martwić o nominację.

Przypominamy, że Międzywojewódzkie Eliminacje do OOM odbędą się 5 maja 2013r.,
w hali Zespołu Szkól nr 4 w Zamościu. Początek zawodów 9.00.

niedziela, 21 kwietnia 2013

Medale zawodników z Zamościa.

Medaliści

Bardzo dobrze, w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców
w Badmintona,  spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego KIKO w Zamościu. Zawody odbyły się, w dniach 12-14 kwietnia 2013r., w Solcu Kujawskim i były najważniejszą imprezą dla zawodników badmintona w kategoriach U – 19
i U- 22 w sezonie 2012/2013.
gra pojedyncza juniorów

Po trzech dniach zmagań badmintonowych, reprezentacja Zamościa cieszyła się ze zdobycia 4 medali i bardzo wysokiego (nieoficjalnie) miejsca w klasyfikacji drużynowej.
            Medale naszych zawodników są tym cenniejsze, że trzy z nich zdobyte zostały w grach singlowych, o które trzeba było walczyć z dużo większą liczbą przeciwników.

gra podwójna juniorek
Najlepiej z zamojskich badmintonistów spisał się Daniel Gujski, który został Wice Mistrzem Polski Juniorów w grze pojedynczej. Na niższym stopniu na podium, w tej samej kategorii, stanął Marcin Hałasa,
a jeszcze jeden medal w kategorii juniorek zdobyła Aleksandra Skrzyńska w grze podwójnej. W kategorii młodzieżowej UKS KIKO Zamość, miał tylko jedną reprezentantkę, Annę Głębocką, która w singlu wywalczyła „brąz” i powiększyła swoją, dużą już, kolekcję medalową.
gra pojedyncza kobiet - młodzieżowiec

środa, 10 kwietnia 2013

II runda Wojewódzkiej Ligi Badmintona

W Ludwinie k/Łęcznej 10 kwietnia 2013r. odbyła się II edycja Wojewódzkiej Ligi Badmintona. Po raz kolejny do rozgrywek przystąpili  badmintoniści w kategoriach: Żak, Młodzik Młodszy i Młodzik. Poniżej znaleźć można wszystkie wyniki i aktualne tabele- kliknij TUTAJ
Notatka pochodzi ze Sportowego Bloga SP 4 Zamość

środa, 3 kwietnia 2013

Awanse zawodników UKS KIKO Zamość do finałów MP

10 młodzików młodszych, 15 młodzików i 7 zawodników z kategorii elity, z sekcji badmintona UKS KIKO Zamość, zapewniło sobie awans do Finałów Mistrzostw Polski
w swojej kategorii wiekowej.
      W dniu 2 kwietnia 2013r., Polski Związek Badmintona w Warszawie, opublikował najnowszą listę klasyfikacyjną. Listę, która oczekiwana była przez wielu badmintonistów
z Zamościa, a szczególnie tych z kategorii młodzik młodszy, młodzik i elity. Zawodnicy, którzy widnieją w rankingu na miejscach w pierwszej 16, bez gry, uzyskują awans do Finałów Mistrzostw Polski.
Jak widać: bardzo duża grupa zawodników z Zamościa uzyskała już awans do MP inni próbować będą sił w eliminacjach międzywojewódzkich, które odbędą się w kwietniu