wtorek, 23 października 2012

KT w Solcu Kujawskim

Na miesiąc, przed inauguracją I Ligii Badmintona, nasi najstarsi zawodnicy uczestniczyli w Krajowym Turnieju Klasyfikacyjnym Elit (seniorów) w Solcu Kujawskim.

W sobotę 20 października 2012r. na badmintonowych kortach w Solcu Kujawskim najlepszą formą błysnęła Agata Świst, która zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i srebrny w grze mieszanej z Adrianem Dziółko (Hubal Białystok).  Pierwsze miejsce Agaty w singla, to dobry prognostyk przed ligowymi zmaganiami, gdzie zespół z Zamościa zapowiedział walkę o awans do Ekstraklasy Badmintonowej. Sukces naszej najlepszej zawodniczki (4 miejsce na seniorskich listach klasyfikacyjnych PZBad) jest tym większy, że wśród pokonanych zawodniczek były dwie aktualne reprezentantki kraju (Aleksandra Walaszek LKS technik Głubczyce i Weronika Grudzinę MLKS Solec Kujawski).
Uwagę należy zwrócić na wyniki naszych innych reprezentantów. Anna Głębocka zajęła 4 miejsce w grze pojedynczej oraz zdobyła brązowy medal w grze podwójnej (wraz z Urszulą Nowak z klubu Smecz Bogatynia) a Maciej Głębocki ugrał piąte miejsce w grze pojedynczej  i  także brązowy medal w grze podwójnej (z Jackiem Jakubowskim z AZS WAT Warszawa). Dobre pozycję dwóch innych naszych seniorów, w tym turnieju pokazały, że ekipa z Zamościa w pełni przygotowana jest do sezonu ligowego.